İsmail Usta Kimdir ?

İsmail Usta Biyografi

Cattery İsmail Usta

Kimdir?

1983 yılının soğuk ve karlı Aralık ayında Çapa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dünyaya geldim. Emekçi bir ailenin tek çocuğuyum. Çok mutlu bir çocukluk dönemi geçirdim. Annem Bulgaristan Türkü yani göçmendir. ( Bulgaristan – Şumen ) Babam ise Giresunludur. İstanbul’da Sultangazi ilçesinde ailemle ve kedilerimle yaşamaktayım.

Hakkında

Cattery İsmail Usta, 11 yaşından bu yana yaklaşık 23 yıldır kedi beslemekteyim. Her cins/ırk sokak kedisi türüne baktım, büyüttüm, besledim, doğurttum, yetiştirdim, tedavi ettim ve ettirdim. 2014 yılında merak saldığım profesyonel kedi yetiştiriciliği (cattery) kariyerine başladım.  Hobi olarak başladığım profesyonel ırk kedi yetiştiricisiliğinde sırasıyla alması gereken tüm felinoloji eğitimlerimi tamamlamaktayım.  İsmail Usta Scottish Fold Kulübü, Felinoloji Derneği, Alfa Kedi Irkları Koruma ve Denetleme Derneklerinin ‘Breeder of Excellence Catteryleri’nden bir tanesidir. Kedilerime bakmakta olduğum cattery büyüklüğü yaklaşık 40 m²’dir. Genel alanı ise 120 m² genişliğindedir. Kedilerime eğlenceli, kaliteli, doğal ve konforlu kocaman bir yaşam alanı sunmaktayım.

Eğitimleri

Akademik Kariyeri

Barbaros Hayrettin Paşa okulunda İlkokulunu bitirdim. Sultangazi Cumhuriyet okulunda orta öğrenimini tamamladım. Gaziosmanpaşa Fahrettin Özüdoğru Ticaret Meslek okulunda lise öğretimini tamamladım. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Muhasebe bölümünden mezun oldum. Eğitim hayatına doyamadığım için Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü de bitirdim. Ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulunda eğitim hayatıma devam etmekteyim. Bulgarca, Boşnakça, Rusça ve İngilizce dillerini akıcı bir şekilde konuşabilmekteyim.

Aktif Olduğum Sosyal Medya Hesapları ve Platformları

 • Excellence Cattery İsmail Usta isimli Facebook hesabı.
 • Şahsına ait, adına kayıtlı, sadece yakınlarının bulunduğu İsmail Usta isimli özel Facebook hesabı.
 • excellence_cattery_ismail_usta isimli Cattery ve özel Instagram hesabı.
 • Scottish ve British Irkı Kediler – Excellence Cattery İsmail Usta adlı şahına ait Cattery grubu.
 • Excellence Cattery İsmail Usta isimli Cattery YouTube hesabı.
 • www.catteryismailusta.com isimli Cattery web sitesi.
 • Resmi üyesi olduğu Scottish Fold Kulübü.
 • Resmi üyesi olduğu Alfa Kedi Irkları Koruma ve Denetleme Derneği.
 • Resmi üyesi olduğu Felinoloji Derneği.
 • Resmi üyesi olduğu WCF – World Cat Federation

Kedi bakımı, sağlığı, beslenme, hareket ve davranışları, kedi psikolojisi, benim cattery’im ve kedilerim hakkında en geniş bilgilere Google’a Cattery İsmail Usta veya Kedi İsmail Usta / İsmail Usta kedi yazmanız yeterlidir.

Cattery Kariyerim

 • Felinoloji Derneği’nin, 21-22 Mayıs 2016 tarihinde düzenlediği uluslararası kedi yarışmasında aranan özellikleri ve eğitim sertifikalarımın yeterli gözükmesi neticesinde, uluslararası hakem (judge) sertifikalarını alarak hakemlik kariyerime başlamak için büyük bir adım attım.
 • Felinoloji Derneği’nin, 20 Mayıs 2016 tarihinde düzenlediği Mükemmel Yetiştiricilik Semineri 1. Bölüm eğitimine katılarak ‘Breeder of Excellence Cattery’ unvanı tamamlamak için kariyer hayatıma başladım.
 • Başkanlığını Alla Serimoğlu’nun yaptığı Kedi Irkları Derneği’nin, 12 & 13.03.2016 tarihinde düzenlediği yüksek standartlarda kedi yetiştiriciliği eğitimine katılarak ‘Breeder Of Private’ unvanı almaya hak kazanmıştır.

Başarılarım

Cattery İsmail Usta MEDEN Bilgi Teknolojileri Scottish Fold Kulübü Mert Eden

21-22 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen uluslararası kedi yarışmasında hakem (judge) sertifikalarımı alarak hakemlik kariyerime başlamak için büyük bir adım attım. 20 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen ‘WCF Breeder of Excellence Seminar Part 1′ eğitimine katılarak ‘Breeder of Excellence Cattery’ unvanı için ilk adımımı attım. 12 & 13.03.2016 tarihinde düzenlenen en iyi kedi yetiştiricisi (cattery) eğitimine katılarak ‘Breeder Of Private‘ unvanı almaya hak kazandım.

Kedi yetiştiriciliği alanında sektörün eksiklerini görerek yenilikler getirmekteyim. Bana özgü kedi beslenmesi, kedi ırklarına ve ihtiyaçlarına özel mama tariflerim bulunmaktadır. Hatta bu mamaların isimleri dahi benim ile özdeşleşmiştir.

Hedeflerim

Avukat ve Cumhuriyet Savcısı olmak gibi planlarım vardır. Mesleki olarak muhasebe mesleğine sahibim. Ayrıca noterlik imza yetkili kâtip / noter vekili olarak görev yapmaktayım. Uluslararası düzeyde hakemlik (All Breed Judge) yapmayı hedeflemekteyim. Bunun dışında Türkiye’de Scottish Fold, Scottish Straight ve British Shorthair & Longhair kedi ırklarının en yüksek kalitede yetiştiriciliğini yapmayı amaç edindim. İsteğimin üzerine, hayatımdaki hayvan ve insan sevgisini anlatan iki video. İyi seyirler.